Goniophotometer: Powrót do podstaw

29 września, 2022 Off By admin
Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza ze względu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozkład światła. W tym artykule, mamy zamierzenie pogadać o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy początek światła jest jednorodne, to jest wzięty jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże istotność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej wydedukować rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, natomiast daje stosunek na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą ulżyć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest bez liku mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wspomóc w pomiarze jednorodności koloru tudzież skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego ważne jest, iżby zrozumieć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten gatunek urządzenia posiada stałą oś poziomą zaś ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten odmiana jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że zarówno typ A jak i gatunek B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten wersja jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, że gatunek C jest znany jak struktury jednokolumnowe. Ten rodzaj struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ten odmiana jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej i innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe tudzież odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był celny opis zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Ci być w użyciu o wiele lepsze zrozumienie tych jednostek.