Goniophotometer: Powrót do podstaw

12 lutego, 2022 Off By admin
Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomoc w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, funkcja tego urządzenia wzrosło, w zasadzie przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy zamiar pogadać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak początek światła jest jednorodne, to jest kultowy jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ważność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśliby chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się zobrazowanie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, pomimo tego daje sąd na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wspomóc w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest masa mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru oraz skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy chwilowo nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od rodzaju aplikacji tudzież jej zastosowań. Dlatego grunt jest, by uchwycić sens różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten gatunek urządzenia posiada stałą ośka poziomą zaś ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wersja jest wyposażony w stałą oś pionową zaś dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób model A jak zaś typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów model jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii i poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wersja charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, iż typ C jest słynny w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten kategoria struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl rzecz biorąc, ów rodzaj jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe zaś odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był oschły przedstawienie zastosowań a typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Ci trwać wysoce lepsze uchwycenie tych jednostek.