Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

11 lutego, 2022 Off By admin
Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został zbudowany na technologii Blockchain oraz niechybnie został uruchomiony w 2009 roku z wykorzystaniem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych zaś uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów być może pozostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie podczas gdy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, tak aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż danina znienacka spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ bazar kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, albowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem tudzież zdominuje wszystkie waluty, takie gdy USD, EUR, INR oraz ASD w przyszłości http://www.borejko.pl tudzież stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto a dlaczego nie wskazane jest wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz potem mniej więcej 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem a którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – więc użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, tak aby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej kiedy bank, tak aby przelać kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niezmiernie bezpiecznej technologii blockchain zaś nieledwie zerowe szanse na włamanie i złodziejstwo kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, i od tego czasu pada ofiarą szumu bańki oraz traci swoje pieniądze. Lepiej jest, iżby użytkownicy przeprowadzili krocie badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze akuratnie jest pomieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach zamiast jednej, jako że zauważono, że kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, o ile inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin nadal dominuje na rynku kryptowalut, aliści jego udział ni stąd ni zowąd spadł spośród 90% aż do 38%, i Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple naraz wzrosły a przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl permanentnie dominuje na rynku kryptowalut, wszak nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba zastanowić się w ciągu inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz nadać pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie oraz podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy nieco lat temu nie było swobodnie nabywać kryptowaluty, mimo to chwilowo użytkownicy mają krocie dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwoje główne platformy bitcoin Unocoin portfel zaś Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą brać za dobrą monetę oraz wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, atoli nie odkąd innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna i sprzedaży, oraz użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę w środku ukończenie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, natomiast pańszczyzna Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax oraz Zebpay to duet główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na postęp z innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin zaś innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami oraz blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, by mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami niezależnie od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe kupno oraz sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, w czasie gdy na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę zaś gdyby pasuje białogłowa do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu e-mail natomiast podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, można zacząć kupiectwo monetami ich wyboru.