Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

31 grudnia, 2021 Off By admin
Mamy XXI stulecie oraz zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje wiele kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu awantura w BBC News… komput ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnimi czasy (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze entourage a badać oszacować istotność człowieka i jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są stale w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, ażeby ograniczyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów oraz zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone natomiast kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne nuże od chwili jakiegoś czasu, od czasu lat 50. ubiegłego wieku, zaś atletyczny się tanie natomiast przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od opakowań po budownictwo, oraz jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, tudzież dodatkowo umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – może znajdować się ponownie wykorzystana lub poddana recyklingowi w zależności od potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość a brak elastyczności – zdolność do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, iżby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie zaś przemysłowych operacjach nawijania. W układy od czasu zastosowania zaś funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie a tuby mogą egzystować zaprojektowane tak, by uzyskać http://www.kacperek.eu potrzebny rozmiar, wytrzymałość zaś spójność gwoli wielu zastosowań przemysłowych i budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to spośród faktu, iż potęga papieru ulega pogorszeniu pod spodem wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, na skutek nadzwyczaj wydajnej oraz pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy w tej chwili w stanie produkować tekturowe tuby, które są zamierzenie zabezpieczone przedtem przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność zaś wigor strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tym momencie szerokie http://www.wyroba.eu aplikacja w projektowaniu tymczasowych względnie półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze a rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, głównie aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są również tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów natomiast podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na możliwość ich recyklingu tudzież zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypadkiem dać możliwość budowę tanich i zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie usługi budowlane mieszkaniowe oraz konstrukcje.